LAS Kauno skyrius

200M2 Sukurk klasę už mokyklos ribų!

200m2 – tai įvairių specialybių atstovai, kurių branduolį sudaro architektai (JAK m- jaunųjų architektų klubas). Visi domisi mus supančia aplinka ir dega noru tą aplinką tobulinti. 200m2 galvoja, kad reikia kreipti daugiausia dėmesio į jaunimo švietimą ir ugdymą, kad mokymosi procesas taptų smagiomis dirbtuvėlėmis, kurios, tikima, praplečia dalyvių akiratį ir skatina užduoti klausimus, bei ieškoti jiems pagrįstų atsakymų savo artimiausioje aplinkoje.

Kodėl 200m2 ?

Savo veiklą esame pradėję gerokai anksčiau, tačiau tuo metu organizavome veiklas mokyklose. Su moksleiviais buvo sukurti milžiniški svajonių namai iš antrinių žaliavų. Mus sužavėjo vaikų noras kurti, tad nusprendėme neapsiriboti viena mokykla, o padaryti didelį renginį ir sukviesti vaikus iš skirtingų mokyklų. Sugalvojome, kad reikėtų 200 vaikų ir kad jie sukurtų 200 kvadratinių metrų (m2) svajonių miesto. Nuo tada ir vadinamės – 200m2.

2014 metais su 200 pradinių klasių mokinių statėme ,, Mūsų svajonių miestą”, 2015 metais su 80 vyresniųjų klasių mokiniais kūrėme ,,Ateities miestus”, o šiemet su 30 gimnazistų projektuosime inventorių, tinkantį klasei už mokyklos ribų.

Mūsų tema ,,Sukurk klasę už mokyklos ribų” glaudžiai siejasi su šių metų Kauno architektūros festivalio tema apie miestų centrų reikšmių gaivinimą. Taigi buvome integruoti į intensyvią šio festivalio programą. Šiuo metu miestų centrai yra viena iš aktualiausių temų. Tad savo dirbtuvėmis bandysim paauglius sudominti kūryba ir pradėsim nuo jiems taip gerai pažįstamos vietos – mokyklos, klasės, suolo…

Norėtume pamatyti, kaip moksleiviai įsivaizduoja, ko reikia, kad pamoka vyktų: ar svarbiausia vieta (mokykla), ar baldas (suolas), o gal visgi pamokos negali būti be mokytojo?.. Moksleiviai dirbs nedidelėse grupėse su kuratoriumi iš 200m2 komandos arba savanoriu. Grupėse bus keliami klausimai, skatinamos diskusijos, generuojamos idėjos ir eskizuojama, kol galiausiai montuojami ir eksponuojami sugalvoti tvariniai.

Projektas startuos spalio 6 dieną, per kurią moksleiviai pradės dirbti grupėse, generuoti mintis. Spalio 8-9 dienomis prasidės gamybos procesas, o spalio 10-11 dienomis vyks paskaitos moksleivių sugalvotose ir jų išmone pritaikytose vietose. Esame pakvietę įvairių pranešėjų: režisierių, architektų, scenografų ir kt., kurie praves seminarus ir paskaitas. Viliamės, kad netradicinė aplinka, kitoks inventorius, draugiškas darbas grupėse leis laisviau priimti informaciją ir mokytis. Taip pat šiuo projektu siekiama parodyti, kad aplinką kuriame mes patys, todėl patys esame už ją atsakingi. Taip pat norim parodyti moksleiviams, kad jie gali susikurti savo aplinką tokią, kokios patys trokšta, tereikia noro.

Spalio 15 dieną KAFe’16 projekto metu pristatysim parodą, kurioje bus galima pamatyti fotoakimirkas iš vykusių dirbtuvių, susipažinti su sukurtais objektais ir juos kūrusiais jaunaisiais dalyviais.

Visa informacija apie 200m2 projektus yra talpinama mūsų puslapyje – www.200m2.lt . Ten rasite mūsų pirmojo projekto ,, Mūsų svajonių miestas“ knygą, manome, Kauno mokyklų pradinukai, tėveliai ar auklėtojai gali būti maloniai nustebę šios knygos turiniu, kuris yra gausiai iliustruotas jaunųjų kūrėjų nuotraukomis ir pasakojimais. Tariame didelį dėkui visiems, kas dalyvavote, dalyvaujate ar dalyvausite. Visada labai dėkojame savo rėmėjams, šiemet mus skania kava vaišins Caif Café!

Mums labai smagu dirbti su įvairaus amžiaus jaunimu, tikimės jums taip pat smagu su mumis. Norintys dalyvauti ar prisidėti prie projekto turėtų ieškoti registracijų anketos ,,Naujienos“ skiltyje. Registruokitės ir mes pasirūpinsime neišdildomais įspūdžiais! Laukiame Jūsų ir iki!

Komentavimas baigtas.