LAS Kauno skyrius

Architektūros paroda „Leonardas Vaitys – sugrįžimas“

 Vaitys_poster_Digital002

Rugsėjo 29 dieną Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27) atidaroma architektūros darbų paroda „Leonardas Vaitys – sugrįžimas“. Parodos atidarymas – 18 val.Parodos kuratorius Martynas Vaitys: „Šią parodą surengėme norėdami pristatyti už nuopelnus architektūros riterio ordinu apdovanoto architekto kūrybą. Joje susipažinsite ne tik su dar nematytais architekto darbais, bet ir turėsite progą pažinti jį kaip asmenybę, kritiką, autorių ir kolegą, kuris praskynė nepriklausomos Lietuvos aušroje kelią į profesionalią architektūrą“.Architektas Leonardas Vaitys (1943-2022) gimė dailininko Jono Vaičio šeimoje Žaliakalnyje, Kaune, mieste, kuriame buvo praleisti svarbiausi gyvenimo metai besiformuojančiai būsimo architekto asmenybei. Leonardo Vaičio kūriniai, kaip ir jo paties gyvenimo asmeninės biografijos dalys, yra prabėgusio laiko įprasiminimas bei tam tikra jo materializacijos forma. Savo kūryboje įkūnijantis dinamišką Lietuvos architektūros judėjimą nuo socialistinio modernizmo iki rinkos sąlygų diktuojamų postmodernizmo užuomazgų, Leonardas Vaitys įprasmino pastatus, kaip ženklus padedančius suvokti Lietuvos architektūros istorinę raidą.Vėlesniame gyvenimo etape, baigęs architekto karjerą, Leonardas Vaitys išliko vienu aktyviausių architektūros kritikų ir garsiausiu šios srities balsu pasisakančiu už lietuviškos architektūros identiteto išsaugojimą ieškant būdų harmoningai apjungti naują su jau esama. Tęsdamas tradiciją nuo pirmojo Lietuvoje architektūros apžvalgos leidinio „Archiforma“ iki asmeninio interneto dienoraščio „VAITYS.LT“ ir monografijų „Eklektika“ bei „Našlaičio patirtis“, Leonardas Vaitys taip niekada ir nepasitraukė iš kultūrinių architektūros sluoksnių, ištikimai tarnaudamas jos įprasminimui iki gyvenimo galo.
Nors didžiąją gyvenimo dalį architektas praleido Vilniuje, ši paroda simbolizuoja jo sugrįžimą į ištakas, į namus, kur nėra perdėto ideologizavimo, nusivylimo ar naivumo, o tik architektūra gryniausia jos forma ir už to slypintis juodas darbas, kurį architektas vadino „kūryba“.

Parodos „Leonardas Vaitys – sugrįžimas“ kuratorius, architekto anūkas Martynas Vaitys sako: „Tai padėka asmenybei, seneliui, mokytojui, architektui Leonardui Vaičiui, kuris padarė didžiulę įtaką ne tik Lietuvos architektūros raidai, bet ir man pačiam“.

Paroda vyks iki spalio 29 dienos.

Paskelbta pagal Lietuvos architektų sąjungos informaciją

Komentavimas baigtas.