LAS Kauno skyrius

Kaunas 2022Dizaino projektas 5×5

Lietuvos įmonės taiko flandrų sukurtą dizaino inovacijų programą

Daugiau nei 10 metų organizacija „Designregio Kortrijk“ (Belgija, Flandrija) mokė virš 40 Europos įmonių kaip tapti paslankiems naudojant „5X5®“ dizaino inovacijų programą, kuri padeda įgyvendinti nestandartinius bendrus projektus su dizaineriais ir integruoti dizaino mąstymą ir strategiją įmonėje. Projekte dalyvauja įvairių industrijų atstovai, tad tarp sukurtų produktų galima išvysti baldus, techninius mechanizmus ar skaitmenines programas.

Šiais metais Flandrijos vyriausybė skyrė finansavimą, kad šį metodą išbandytų penkios mažos ir vidutinio dydžio Lietuvos įmonės. Taip siekiama vystyti dviejų miestų – Kauno ir Kortreiko – bendradarbiavimą per dalijimąsi praktine patirtimi, kurios poveikį galėtų pajusti Lietuvos verslas.

Tęsiantis pandeminiam laikotarpiui ne viena įmonė susidūrė su iššūkiais. Vienoms teko kovoti dėl išlikimo, kitoms – ieškoti galimybių didinti konkurencingumą per naujų, prasmingų produktų ir paslaugų kūrimą. Vienas iš būdų – pritaikyti dizaino mąstymo labai praktiniu būdu. Programoje „5X5® Kaunas“ dalyvauja šios konkurso metu atrinktos Lietuvos įmonės: UAB EMKO, LITAO Consultancy Group, UAB Tiekimo projektai, UAB „Barker Textiles“, UAB  „Gravera“. Su jomis dirbs lietuvių dizaineriai Jonas Liugaila, Sandra Kasperavičienė, Vida Strasevičiūtė ir belgų dizaineriai Bart Van houcke bei tandemas Stijn D‘Hondt su Peter Van de Sijpe.

Įmonių atstovai kartu dizaineriais dalinsis patirtimi ir dirbs, kad išvystytų naujus ir/ar patobulintų jau turimus produktus ar paslaugas. Rezultatus bus galima išvysti kitais metais parodoje, kuri taps „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dizaino programos dalimi. 

Dizaino inovacijų programą 5X5® įgyvendina Lietuvos architektų sąjungos (LAS) Kauno skyrius, „Designregio Kortrijk“ ir Kaunas 2022 kartu su partneriais Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais bei Lietuvos dizaino asociacija. Projektą remia Flandrijos vyriausybė. Kortreiko miestas (Belgija) iš Flandrijos vyriausybės gavo 100 tūkst. eurų bendradarbiavimo su Kaunu vystymui.

Komentavimas baigtas.