LAS Kauno skyrius

KAFE2019Paroda Feedback

Architektų paroda Kaune kurs grįžtamąjį ryšį

Daugybė lietuvių renkasi architektūros studijas užsienyje. Turbūt visose geriausiose pasaulio aukštosiose mokyklose rasime lietuvišką pėdsaką. Tačiau didelė dalis užsienyje studijas baigusių architektų nesukuria grįžtamojo ryšio su Lietuva, jų studijų darbai pranyksta aukštųjų mokyklų ar asmeniniuose archyvuose.

Siekiant tai pakeisti, šį penktadienį Kaune, Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus galerijoje, Vilniaus g. 22 atidaroma paroda „Feedback“. Parodoje pristatomi penki įdomiausi jaunų architektų, kurie pastaraisiais metais studijas baigė Švedijoje, Belgijoje ir Olandijoje, darbai. Nors studijų geografija ribota, baigiamųjų darbų geografija daug platesnė – tai Bukareštas, Bankokas, Jerevanas, Umea ir Geteborgas. Visi parodoje pristatomi darbai yra ne tik estetiškai patrauklūs, bet ir labai konceptualiai siūlo pažvelgti į mus supančią aplinką. Darbai nesivaiko architektūrinės pompastikos ir verčia susimąstyti apie kitokius prioritetus ir atrasti naujus, iki šiol, galbūt, nepastebėtus ryšius. Nepaisant kai kurių panašumų, visi darbai yra labai skirtingi ir naudoja įvairius metodus savo rezultatams pasiekti. Ši paroda – tai ne tik galimybė susipažinti su įdomiausiais architektų darbais, bet ir galimybė pažinti skirtingų aukštųjų mokyklų darbo metodikas.

Parodoje darbus eksponuoja Mantas Gipas (Umeå universitetas, Švedija), Dalia Puodžiūtė (KU Leuven, Belgija), Julius Seniūnas (KU Leuven, Belgija), Kotryna Urbonaitė (Delfto technologijos universitetas, Olandija) ir Gabrielius Varnelis (Delfto technologijos universitetas, Olandija).

Parodos atidarymas spalio 11 d. 18 val. Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus galerijoje, Vilniaus g. 22, Kaune. Paroda veiks iki lapkričio 10 d.
Parodos kuratoriai: Jautra Bernotaitė, Andrus Ropolas ir Paulius Vaitiekūnas.
Parodos komisija: Ona Lozuraitytė ir Kazys Varnelis
Grafika: Acid
Programavimas: Jacket studio
Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba, Velux.

Kvietimas 
https://www.facebook.com/events/2433507250079219/
www.parodafeedback.lt

Komentavimas baigtas.