LAS Kauno skyrius

paskaitaSovietmečio daugiabučių transformacijos strategijos

2022 spalio 4 dieną, 17.00 Architektų namuose, Vilniaus g. 22-1A, Kaune vyks Johan de Wachter paskaita. Tai yra Kauno miesto savivaldybės finansuojamo projekto „Sovietmečio daugiabučių transformacijos strategijos“ dalis. 

pasted image 0

Po studijų Liuveno katalikiškajame universitete (KUL) Belgijoje Johanas De Wachteris 2000-2004 m. dirbo Remo Koolhaaso biure OMA. Čia jis prisidėjo prie daugelio projektų ir konkursų. 2003 m. Johanas įkūrė „Fün Design Consultancy“ ir iki 2005 m. buvo jos partneris. 2005 m. jis įkūrė „JDWA“, o taip pat 2011 m. kartu su Rik De Vooght įkūrė „2DVW Architects“ Antverpene. Jis dėstė Delfto technikos universitete ir Roterdamo architektūros ir urbanistikos akademijoje. Šiuo metu dėsto Fontys Hogeschool voor Architectuur & Stedenbouw Tilburge. 2015 m. sausį Johanas De Wachteris buvo paskirtas docentu Kauno technologijos universitete, kur vadovauja urbanistinio planavimo studijai, orientuotai į miesto transformaciją. Daugiausia dėmesio skiriama išsamiems sovietmečiu statytų rajonų tyrimams. Studijoje „Mikrorajono transformacijos strategijos“ nagrinėjamos socialistinių monofunkcinių gyvenamųjų rajonų transformacijos galimybės derinant renovaciją, funkcijų įvairovę, tipologines inovacijas, naują statybą ir iš naujo apibrėžiant viešąją erdvę. Universiteto kontekste šia studija siekiama kurti mokslinių tyrimų projektą, kurio metu kiti departamentai ir fakultetai (inžinerijos, infrastruktūros, pastatų technologijų, tvarumo, …) bendradarbiautų daugiadisciplininėje aplinkoje.

Projektą įgyvendina VšĮ Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba kartu MB Martyno Marozo architektūra ir planavimas. 


KAUNAS_AUGA_logotipai RGB_Kaunas auga originalus INICIATYVOS logotipas PNG

Komentavimas baigtas.