LAS Kauno skyrius

Urbanistinės kūrybinės dirbtuvės NAUJAMIESČIO KODAS

Rudenį Kaune vyks urbanistinės kūrybinės dirbtuvės „Naujamiesčio kodas“

Spalio – gruodžio mėnesiais Kaune vyks urbanistinės kūrybinės dirbtuvės „Naujamiesčio kodas“, kurios sutelks architektus, gyventojus ir verslo atstovus Naujamiesčio vizijai sukurti. Į kūrybines dirbtuves kviečiamos registruotis tarpdisciplininės komandos ir savanoriai, dalyvių registracija bus vykdoma iki rugsėjo 29 dienos.

Kūrybinių dirbtuvių dalyvių laukia nemažas iššūkis – Kauno Naujamiesčio teritorija unikali ne tik dėl potencialo būti įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą (sprendimas bus priimtas 2022 metais), bet ir dėl didelės apimties projektų, per pastarąjį dešimtmetį žymiai pakeitusių miesto centrinę dalį. Galutinis kūrybinių dirbtuvių tikslas – Kauno Naujamiesčio urbanistinės gairės, kurios detalizuojamos konkrečiais pavyzdžiais, galimais taktiniais žingsniais jų įgyvendinimui.

Kūrybinės dirbtuvės vyks hakatono principu – 4 komandos kurs bendrą urbanistinę strategiją. Dirbtuvių sesijų metu bus nustatomos Naujamiesčio vertybės, problemos ir galimybės, tyrinėjami skirtingi urbanistiniai sluoksniai, kuriama vizija ir siūlomi galimi sprendiniai. Kūrybinės dirbtuvės vyks Architektų namuose Kaune (Vilniaus g. 22-1A). Viso proceso metu bus aktyviai įtraukti įvairių sričių ekspertai, miestiečiai, suinteresuotos šalys, vyks apskritojo stalo diskusijos, konsultacijos, vieši pristatymai. Galutinis dirbtuvių rezultatas bus pristatytas gruodžio mėnesį vyksiančioje parodoje. Daugiau informacijos apie kūrybines dirbtuves, sesijų aprašymus ir tvarkaraštį galima rasti elektroniniame buklete – https://pu-pa.eu/Naujamiescio_kodas_Kvietimas.pdf 

Į dirbtuves kviečiamos registruotis tarpdisciplininės komandos. Iš viso bus atrinktos 4 dalyvių komandos po 3 žmones. Bent vienas komandos narys turi būti architektas ir bent vienas komandos narys ne architektas – kviečiami prisijungti sociologai, kultūrologai, istorikai ir kitų sričių specialistai. Kiekvienai atrinktai komandai skiriamas 3500 eurų honoraras. Norinčios registruotis komandos turi užpildyti anketą  http://bit.ly/anketa-komandoms  iki rugsėjo 29 dienos. Komandos turi pateikti trumpą motyvaciją ir darbų pavyzdžius.

Prie „Naujamiesčio kodo“ kviečiami prisijungti savanoriai, norintys iš arti stebėti dirbtuvių procesą, susipažinti, kaip kuriamos urbanistinės ir architektūrinės strategijos. Susidomėjusius kviečiame pildyti anketą  http://bit.ly/anketa-savanoriams  iki rugsėjo 29 dienos.

 

Projektą organizuoja: VšĮ Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba (kartu su „Pupa – strateginė urbanistika“).

Projekto partneriai ir rėmėjai: Kauno miesto savivaldybė, Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius.

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba.

 

Dėl papildomos informacijos kreiptis į Rūtą Vitkutę (ruta@pu-pa.eu, tel. nr. +37064304612).

 

 

Komentavimas baigtas.