LAS Kauno skyrius

Architektų kvalifikacijos kursai 2021-10-07

 

Viešoji įstaiga Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba kviečia į kvalifikacijos tobulinimo kursų paskaitą Meniniai urbanistikos principai. Urbanistinio projektavimo metodai ir jų įtaka pastatų architektūros kokybei. Urbanizuoto kraštovaizdžio kompozicija ir miesto vizualinis identitetas“. Paskaitą skaitys prof. Algis Vyšniūnas, architektas urbanistas. 

Paskaita organizuojama tikslinei auditorijai, t.y. praktikuojantiems architektams, kurie nori pagilinti žinias Urbanistinio projektavimo (Urban design) srityje. Tikslas – suteikti architektams papildomų žinių apie urbanistinio projektavimo metodus. Tai susiję su tuo, kad pasikeitė architektūros studijų programos, t.y. pereita prie vientisųjų studijų modelio. Naujos vientisųjų studijų programos architektūros kryptyje (nuo 2015 m.) nesuteikia pakankamų kompetencijų urbanistinio projektavimo srityje.

Pagrindinis klausimas – ar yra skirtumas tarp terminų „Landšafto architekūra“ ir „Kraštovaizdžio architektūra“? Yra keli svarbūs dalykai, kuriuos reikia žinoti, kitaip neišvengiami nesusipratimai, kalbant apie miesto urbanistinės plėtros alternatyvas. Visų pirma, reikia suprasti, kad „urbanizuoto kraštovaizdžio kompozicija“ nėra termino „kraštovaizdžio architektūra“ sinonimas . Kalbame apie urbanistinės plėtros ir vertybių apsaugos balanso paradigmą, bet ne apie gamtosauginę-kraštovaizdinę (krašto vaizdo) apribojimų sistemą. Aiškūs miesto vizualinio identiteto apsaugos ir urbanistinės plėtros teoriniai principai padėtų parengti urbanistinių parametrų reglamentą, kuris nustatomas pagal specialią urbanizuoto kraštovaizdžio kompozicijos vertinimo metodiką. Pasiūlymą sukurti veikiantį mechanizmą, paremtą urbanizuoto kraštovaizdžio kompozicijos vertinimo metodika galima priskirti prie architektūrinių ir urbanistinių idėjų, turinčių reikšmingą poveikį miestui. Ši unikali metodika yra geras instrumentas, norint vykdyti istorinio vaizdo kitimo monitoringą.

Seminaras skirtas statybos techninės veiklos pagrindinių sričių ir teritorijų planavimo vadovams.  

Data: 2021 m. spalio 7 d.(ketvirtadienis) 14.00 – 17.00 val.

Organizatorius: Viešoji įstaiga Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba (KAUET).

Kursai vyks gyvai Architektų namuose, III aukšte (Vilniaus g. 22-1A, Kaune). Dalyviams būtinas galimybių pasas.

Dalyvavimo mokestis – 20 Eur.

Užpildžius registracijos formą, mokestį iki 2021 m. spalio 5 d. imtinai reikia pervesti VšĮ KAUET (įmonės kodas 300618836) sąskaitą:

LT66 7300 0100 9701 3418 AB bankas „Swedbank“, banko kodas 73000 nurodant:

— „už 2021-10-07  KAUET kursus“;

— dalyvio vardą ir pavardę (vardus ir pavardes, jei mokama už kelis dalyvius).

DĖMESIO: asmenys, užsiregistravę ir/arba mokantys mokestį po 2021 m. spalio 5 d., moka papildomą 5 Eur. administravimo mokestį.

 PASTABOS:

1. Kursus išklausę architektai gaus 3 valandų kvalifikacijos tobulinimo kursų išklausymą patvirtinančius pažymėjimus.

2. Kursuose dalyvauti galima tik užsiregistravus iš anksto.

3. Prašome pildyti registracijos formą lietuviškomis raidėmis, nes pagal Jūsų pateiktus duomenis yra išrašomi dalyvavimo kursuose pažymėjimai.

4. Taip pat prašome atidžiai įrašyti mokėtojo duomenis, nes remiantis jais bus išrašomos sąskaitos faktūros.

5. Dalyvių, užsiregistravusių, bet dėl pasikeitusių aplinkybių negalinčių dalyvauti ir išklausyti kursų, prašome el. paštu vsikauet@gmail.com, informuoti apie šias aplinkybes ne vėliau kaip likus 24 val. iki kursų pradžios. Tokiu atveju dalyvio sumokėtas klausytojo mokestis bus perkeliamas į sekančius kursus, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti. Dalyviams, kurie apie savo nedalyvavimą praneš el. paštu vsikauet@gmail.com, likus mažiau nei 24 val. iki kursų pradžios, sekančiuose kursuose, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti, bus suteikiama 50 % nuolaida. Dalyviams nepranešusiems apie savo nedalyvavimo priežastį iki kursų pradžios – klausytojo mokestis kompensuojamas nebus.

6. Dalyviams, išklausiusiems dalį kursų, bus išduodami pažymėjimai su perpus mažesniu valandų skaičiumi.

7. Jeigu pageidaujate gauti sąskaitą faktūrą – prašome apie šį savo pageidavimą pranešti el. paštu buhalterija@laskaunas.lt

8. Pažymėjimai išklausiusiems paskaitas bus atsiųsti el. paštu.

 

   REGISTRACIJA

 

Kursų programa, grafikas ir pranešimai apie kursus talpinami svetainėje www.laskaunas.lt 

Kvalifikacijos kursų programa suderinta su LR Aplinkos ministerija ir Lietuvos architektų rūmais.

Kontaktai pasiteiravimui: Jūratė Merkevičienė,  +37061611510, el. paštas: vardas: vsikauet@gmail.com

 

 

 

Komentavimas baigtas.