LAS Kauno skyrius

Architektų kvalifikacijos kursai 2021-05-13

  KVIEČIAME

Viešoji įstaiga Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba kviečia į kvalifikacijos tobulinimo kursų paskaitas nuotoliniu būdu „Apsaugos valdymo planas“ kaip XX a. architektūrinio palikimo saugojimo strategija“. Paskaitą skaitys Dr. Vaidas Petrulis, KTU ASI Architektūros ir urbanistikos tyrimų centro vadovas.

XX a. architektūrinis palikimas neretai atsiduria visuomenės dėmesio epicentre. Ypač karštos diskusijos verda dėl vadinamojo kasdienybės palikimo. Ar derėtų Kultūros paveldo vertybių registre (KVR) reprezentuoti kartotinius sovietinio laikotarpio projektus? Kaip ir ar turėtų būti įprasminami tokie urbanistiniai kompleksai kaip Juknaičiai, Visaginas ar Elektrėnai? Šie ir daugybė kitų klausimų skatina dar kartą atsigręžti į vertės apibrėžimo procesą. Paskaitoje atidžiau pažvelgsime į KVR slypinčias kontroversijas ir kelsime prielaidą, kad saugant XX a. architektūrinį palikimą būtina diskutuoti apie verčių hierarchiją. Remiantis Getty Instituto puoselėjama „Apsaugos valdymo plano“ (angl. conservation management plan) metodika, paskaitoje aptarsime galimus Lietuvos XX a. architektūrinio palikimo vertinimo kriterijus. Antroje paskaitos dalyje bus keliama prielaida, kad siekiant įprasminti ir aktualizuoti šį palikimą, tenka ieškoti ir netradicinių strategijų, saugojimą interpretuojant ne tik kaip tradicinį vertingųjų elementų išlaikymą ateities kartoms, tačiau ir kaip aktyvų dialogą su praeitimi.

Seminaras skirtas statybos techninės veiklos pagrindinių sričių ir teritorijų planavimo vadovams.  

Data: 2021 m. gegužės 13 d. (ketvirtadienis) 15.00 – 17.00 val.

Organizatorius: Viešoji įstaiga Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba (KAUET).

Kursai vyks nuotoliniu vaizdo konferencijos būdu. Renginio dalyviui, užsiregistravus ir atlikus apmokėjimą, 2021-05-13 ryte bus atsiųsta aktuali prisijungimo nuoroda.

Dalyvavimo mokestis – 15 Eur.

Užpildžius registracijos formą, mokestį iki 2021 m. gegužės 11 d. imtinai reikia pervesti VšĮ KAUET (įmonės kodas 300618836) sąskaitą:

LT66 7300 0100 9701 3418 AB bankas „Swedbank“, banko kodas 73000 nurodant:

— „už 2021-05-13  KAUET kursus“;

— dalyvio vardą ir pavardę (vardus ir pavardes, jei mokama už kelis dalyvius).

DĖMESIO: asmenys, užsiregistravę ir/arba mokantys mokestį po 2021m.gegužės 13 d., moka papildomą 5 Eur. administravimo mokestį.

 PASTABOS:

1. Kursus išklausę architektai gaus 2 valandų kvalifikacijos tobulinimo kursų išklausymą patvirtinančius pažymėjimus.

2. Kursuose dalyvauti galima tik užsiregistravus iš anksto.

3. Prašome pildyti registracijos formą lietuviškomis raidėmis, nes pagal Jūsų pateiktus duomenis yra išrašomi dalyvavimo kursuose pažymėjimai.

4. Taip pat prašome atidžiai įrašyti mokėtojo duomenis, nes remiantis jais bus išrašomos sąskaitos faktūros.

5. Dalyvių, užsiregistravusių, bet dėl pasikeitusių aplinkybių negalinčių dalyvauti ir išklausyti kursų, prašome el. paštu vsikauet@gmail.com, informuoti apie šias aplinkybes ne vėliau kaip likus 24 val. iki kursų pradžios. Tokiu atveju dalyvio sumokėtas klausytojo mokestis bus perkeliamas į sekančius kursus, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti. Dalyviams, kurie apie savo nedalyvavimą praneš el. paštu vsikauet@gmail.com, likus mažiau nei 24 val. iki kursų pradžios, sekančiuose kursuose, kuriuose dalyvis pageidaus dalyvauti, bus suteikiama 50 % nuolaida. Dalyviams nepranešusiems apie savo nedalyvavimo priežastį iki kursų pradžios – klausytojo mokestis kompensuojamas nebus.

6. Dalyviams, išklausiusiems dalį kursų, bus išduodami pažymėjimai su perpus mažesniu valandų skaičiumi.

7. Jeigu pageidaujate gauti sąskaitą faktūrą – prašome apie šį savo pageidavimą pranešti el. paštu buhalterija@laskaunas.lt

8. Pažymėjimai išklausiusiems paskaitas bus atsiųsti el. paštu.

   REGISTRACIJA

Kvalifikacijos kursų programa suderinta su LR Aplinkos ministerija ir Lietuvos architektų rūmais.

Kontaktai pasiteiravimui: Jūratė Merkevičienė,  +37061611510, el. paštas: vardas: vsikauet@gmail.com

 

Komentavimas baigtas.