LAS Kauno skyrius

Antradienį kauniečiai kviečiami į viešą kūrybinių dirbtuvių „Naujamiesčio kodas“ tyrinėjimų aptarimą

Spalio 13-tą dieną Architektų namuose prasideda urbanistinės kūrybinės dirbtuvės „Naujamiesčio kodas“, kuriose keturios tarpdisciplininės komandos tyrinės Kauno centrinės dalies galimybes ir iššūkius.  Pirmąją dirbtuvių dieną užbaigs atviras pirmosios dienos rezultatų ir tyrinėjimų aptarimas, į kurį kviečiami visi kauniečiai. Pristatymas vyks 18 val. Architektų namuose (Vilniaus g. 22-1A).

 Architektai, urbanistai, kraštovaizdžio architektai, sociologai ir menininkai antradienį, spalio 13-ąją pradės urbanistines kūrybines dirbtuves „Naujamiesčio kodas“. Dirbtuvių tikslas – pasiūlyti gaires, kaip vystyti, saugoti ir plėtoti Kauno Naujamiesčio teritoriją. Kūrybinės dirbtuvės vyks hakatono principu – 4 komandos kurs vieną, bendrą urbanistinę strategiją. Atrinktos dalyvių komandos – tai „Bauland“, kurią sudaro Donatas Baltrušaitis, Agnė Dailidaitė ir Paulius Kliučininkas, „Urbanozaurai“ – Linas Tuleikis, Henrikas Gulbinas, Kęstutis Vaikšnoras, komanda „MG-VL-TŠ“ – Vytautas Lelys, Mantas Gipas, Tadas Šarūnas ir ketvirtoji komanda „LAB“, kurią sudaro Akvilė Brazauskaitė, Audinga Andruškevičiūtė ir Linas Ūsas.

Pirmoji dirbtuvių sesija yra skirta susipažinimui su teritorija, jos naudotojais, jų poreikiais, teritorijos vertybių, problemų ir galimybių išgryninimui. Dirbtuvių dalyviai išklausys ekspertų pristatymus, išgirs miesto savivaldybės lūkesčius, patyriminėje ekskursijoje po Naujamiestį susipažins tiek su išskirtinėmis ir vertingomis, tiek su probleminėmis vietomis. Antroje dienos pusėje vyks apskritojo stalo diskusijos su suinteresuotomis šalimis – gyventojų, verslo, įstaigų ir vystytojų atstovais.

Pirmosios dienos dirbtuvių dalyvių įžvalgos ir rezultatų apibendrinimai bus pristatomi viešai. Į diskusiją pasidalinti savo idėjomis, įžvalgomis ir patirtimi kviečiami visi miestiečiai. Renginys vyks 18 val. Architektų namuose Kaune (Vilniaus g. 22-1A).  Negalintys dalyvauti diskusijoje, kviečiami stebėti transliaciją gyvai. Daugiau informacijos apie transliaciją ir dirbtuves: https://www.facebook.com/events/334058744350049/.

 „Naujamiesčio kodo“ kūrybinės dirbtuvės vyks spalio – lapkričio mėnesiais, iš viso yra planuojamos šešios dirbtuvių sesijos, trys viešos diskusijos bei galutinis rezultatų pristatymas parodoje gruodžio mėnesį. Projektą organizuoja: VšĮ Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba (kartu su „Pupa – strateginė urbanistika“). Projekto partneriai ir rėmėjai: Kauno miesto savivaldybė, Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius, Lietuvos kultūros taryba.

Dėl papildomos informacijos kreiptis į Rūtą Vitkutę (ruta@pu-pa.eu, tel. nr. +37064304612).

 

Komentavimas baigtas.