LAS Kauno skyrius

Archi/Tekstūra: Taktilinės patirtys

Spalio paskutinę savaitę senamiestyje įsikuria taktilinė architektūrinių medžiagų patyrimo laboratorija.

Regėjimas daugumai žmonių šiame amžiuje yra labiausiai dominuojantis pojūtis ir pagrindinis įrankis aplinkos suvokimui. Vis dėlto apleidę kitus pojūčius, ne tik praleidžiame didelę dalį aplinkos transliuojamos informacijos, bet ir negalime įvertinti šios aplinkos poveikio mums. Architektūra yra daugiasluoksnis menas ir architektūros estetika pasireiškia ne tik kūrinio vaizdu, bet ir jo garsinėmis, taktilinėmis ir kitomis sensorinėmis savybėmis.

Kaip architektūrinės medžiagos, jų nevizualios savybės veikia erdvių naudotojus ir kaip kurtume architektūrą, sąmoningai manipuliuodami šiais pojūčiais?

Projekto dirbtuvėse kviečiami dalyvauti tiek žmonės su regėjimo negalia, tiek žmonės, gyvenime itin pasikliaunantys vizualine informacija.

Taip pat kviečiame į dirbtuvių „atviras valandas“, susipažinti su projektu ir darbo procesu. lankytojų skaičius yra ribojamas, kviečiame registruotis čia: https://forms.gle/hC1zioorx6jJtYMm6

Dirbtuves vykdo architektė Rasa Chmieliauskaitė, su nevizualiais architektūros patyrimais patirtį kaupusi projektuose [NE]matoma architektūra ir ECHOtektūra.

„Archi/Tekstūra: Taktilinės patirtys“ yra Kaunas Europos kultūros sostinė 2022 programos „Modernizmas ateičiai“ programos dalis. Projektas vykdomas bendradarbiaujant su Lietuvos architektų sajungos Kauno skyriumi.

Komentavimas baigtas.