LAS Kauno skyrius

DĖL KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS PASKELBTO PASLAUGŲ PIRKIMO KONKURSO

Kauno miesto merui
Visvaldui Matijošaičiui
Kauno miesto savivaldybės administracijos
direktoriui Gintarui Petrauskui
Laisvės al. 96, LT-44251 Kaunas

DĖL KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS PASKELBTO PASLAUGŲ PIRKIMO KONKURSO
2015 m. gruodžio 28 d., Nr. 90, Kaunas

2015 m. lapkričio 18 d. architektų ir Kauno miesto savivaldybės vadovų susitikime, kuriame dalyvavo Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus valdybos nariai iš architektų pusės, mero pavaduotojas P. Mačiulis, tarybos narys prof. J. Audėjaitis, Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėjas N. Valatkevičius, visuomeniniai mero patarėjai architektūros ir urbanistikos klausimais iš savivaldybės pusės, buvo aptarti architektūrinių konkursų planavimo ir organizavimo, jų tęstinumo užtikrinimo ir kiti aktualūs klausimai. Kauno miesto savivaldybės atstovai patikino, kad architektūriniai konkursai mieste privalo vykti ir jie bus. Architektų bendruomenė tokia miesto vadovų nuostata džiaugėsi iki Kauno miesto savivaldybės paskelbto paslaugų pirkimo konkurso.

2015 m. gruodžio 03 d. Kauno miesto savivaldybės administracijos paskelbtos viešojo pirkimo konkurso (Vž. Nr. 169866) sąlygos numato sudaryti 3 metų trukmės preliminariąsias pirkimo sutartis, kurių pagrindu sudarys pagrindines sutartis dėl visų statybos rūšių ir neribotos apimties projektavimo paslaugų Kauno mieste, kurių daugumos – net 17 statybos skaičiuojamoji kaina yra 1 – 5 mln. eurų, o 4  objektų – daugiau kaip 5 mln. eurų. Tai reiškia, visi reprezentaciniai Kauno objektai, tame tarpe ir planuojama S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcija, naujas lengvosios atletikos maniežas bei kiti objektai turės projektus, parinktus ne pagal architektūrinės kokybės kriterijus, o pagal formalų įmonėse dirbančių žmonių skaičių.

Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus valdyba ir kiti architektų sąjungos nariai susipažinę su organizuojamo viešojo pirkimo konkurso sąlygomis, prašo Kauno miesto savivaldybės mero, administracijos direktoriaus keisti paskelbto konkurso sąlygas. Manome, kad didesnių objektų projektai turi būti parenkami atskirais konkursais, rengiant architektūrinius, urbanistinius konkursus, kaip tai įprasta daryti Europos miestuose, didžiausiems prestižiniams objektams siekiant aukščiausios kokybės, užtikrinant demokratinius procesus.

Pagarbiai,

Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus valdybos vardu   
Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkė          
Asta Kiaunienė

Komentavimas baigtas.